شناسه خبر : 605175
تاریخ انتشار :
ورود 27 هزار تاکسی برقی به تهران تا پایان سال
معاون شهردار تهران خبر داد

ورود 27 هزار تاکسی برقی به تهران تا پایان سال

خودرونگاران_معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه از سال گذشته با نگاه ویژه شهید آیت الله رئیسی موضوع برقی سازی در دستورکار قرار گرفت، گفت: با کمک دولت برای ورود 27 هزار تاکسی برقی جدید در سال جاری توافق کردیم.

به گزارش خودرونگاران به نقل از ایسنا، محسن هرمزی امروز در حاشیه مراسم تحویل 200 تاکسی‌ برقی از سوی شرکت خودروساز کرمان موتور به شهرداری تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز مسیر توسعه زیرساخت‌ها در جمهوری اسلامی ورق جدیدی می خورد، گفت: امرور زیرساخت برقی سازی گسترش پیدا می‌کند که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برقی سازی را در یکی از مهم‌ترین شئون یعنی حمل و نقل عمومی دیدیم که البته این امر به حمل و نقل شخصی هم توسعه خواهد پیدا کرد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته با نگاه ویژه شهید جمهور موضوع برقی سازی در دستور کار قرار گرفت، افزود: شورای ششم و شهرداری تهران به برقی سازی تاکید کردند و ناوگان حمل و نقل عمومی برقی «مشخصا تاکسی» در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت و با کمک دولت در مورد ورود 27 هزار تاکسی برقی جدید در سال جاری توافق کردیم که قرار داد 5000 دستگاه منعقد شده است که امروز 1000 دستگاه تاکسی برقی و ظرف یک ماه آینده 1000 دستگاه دیگر به پایتخت وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال این عدد محقق خواهد شد، خاطرنشان کرد: همچنین قرارداد خرید و ورود 25 هزار دستگاه تاکسی برقی نیز از سمت‌ شهرداری تهران با چینی ها بسته شده است و همزمان در حوزه مطالعات احداث جایگاه شارژ هم اقداماتی انجام گرفته است؛ بگونه‌ای که تا امروز 74 جایگاه شارژ احداث شد. کما اینکه خودروها قابلیت شارژ خانگی نیز دارند و قراردادی با شرکت مبنا در حدود 900 جایگاه شارژ بسته شده است که تا پایان سال محقق خواهد شد.

معاون‌ حمل و نقل شهرداری تهران همچنین در این مراسم با اعلام‌ خبر آغاز عملیات اجرایی تراموای شهر تهران تا ماه آینده گفت: امروز با چینی ها جلسه داشتیم و قرار شد به صورت پایلوت قطاری از میدان امام حسین(ع) و پایانه شرق جدید حرکت کند و نوید می دهیم که اتفاقات خوبی در این بخش رقم میخورد.

وی با بیان اینکه ما 70 هزار تاکسی اسمی داریم اما 50 درصد این ناوگان فعال است درباره تاکسی برقی نیز گفت: گام اول این است که خودرو برقی اجازه سیر در محدوده های خاص داشته باشد.

هرمزی با بیان اینکه با 11 خودرو ساز  برای ورود 27 هزار تاکسی برقی تا پایان سال قرارداد منعقد کردیم افزود: هفته آینده همکاران سفری به چین داشته مرحله اول تاکسی و توبوس برقی تحویل می‌شود و ورود موتوربرقی نیز به زودی رقم‌ می‌خرد.


نظرات

نظر شما

: : :
ایساکو

آرین پارس موتور

کرمان موتور

ایران خودرو

مدیران خودرو

ایلیا خودروپرشیا خودرو

تابلو نرخ
اینفوگرافی


کلیه حقوق این سایت برای خودرونگاران محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

khordonegaran
Copyright © 2021 www.‎khordonegaran.ir‎, All rights reserved.